güncel gündem haber

Hakkımızda

27 YILDIR SEKTÖRE HİZMET VERİYORUZ

Dörtrenk sektörel yayıncılık olarak, son 27 yılda; önce Avgünü ve Amfora Dergisi, olarak her ay sektöre hizmet verdik.

Günümüzde ise avcılıkla ve balıkçılıkla ilgili; her ay düzenli olarak yayınladığımız Avdoğa ve Oltacı dergilerimizle hizmet vermeye devam ediyoruz.

Türkiye’nin ilk eğitimle ilgili kitapları olan Avcının El Kitabı, Avcının Cep Kitapları, Avcının Temel Eğitim Kitapları’nın, yanı sıra Av ve Doğa Manzaraları, Wildlife, Çocuk ve Doğa, Avcı Baba Türküsü, Amatör Balıkçılık, Doğa Sporları Kataloğu, Yabancı Otlarla Sağlıklı Yaşam, Doğa Eczanesi, Ovalardan Dağlara Türker Sümer’in Avları, İhtiyar Avcı, “Türkiye’de Ördek, Kaz ve Diğer Su Kuşları Avları” 2012 Türkiye Avcılık ve Balıkçılık Kataloğu gibi bir çok kitap yayınlayarak avcılarımıza bir dizi eserler sunduk.

1995 yılında ülkemizde ilk defa yayımlanan “Avcının El Kitabı” ve 1999 yılında ülkemizde ilk defa yayınlanan “Avcının Temel Eğitim Kitabı”nı yayınladık. 1998 yılında Cumhuriyet tarihinde ilk kez Avcılık Kursu (şu an uygulamada olan) düzenledik ve tüm eğitim programını bakanlığa teslim ederek kalıcı bir kursa dönüştürdük. Şu an avcılarımızın yararlandığı “Av haritaları”nı tasarlayarak bakanlığa sunduk ve yayınlanmasını sağladık.

Av ve yaban hayatı konusunda hep ilklere imza attık.

Ayrıca matbaa tesisimizde firmaların tanıtım broşürlerini, afişlerini, kataloglarını tasarladık ve basımını gerçekleştirerek kurumsal tanıtımlarına faydalı olduk.

SEKTÖRÜN GELİŞMESİNE KATKI SAĞLADIK

Yayın gurubu olarak; Sektörle birlikte, sektörün bilgi, iletişim ve başvuru kaynağı olduk. Av sektörüyle ilgili gündeme gelen yeni teknolojik bilgiler ve bilgi paylaşımının artışında, özellikle uzmanların ve meslek kollarının düzenli, işlenmiş ve en kısa yoldan dünya ile entegre olmasını ve mesleki gelişmeleri izledik ve sürekli takip ettik. Böylece sektörün gelişmesine, iletişimine katkıda bulunduk. Sektörün iç iletişimini sağlamanın yanı sıra dünya çapında gelişen literatür ve uygulamaları da okurlarımıza aktararak, önemli bir ticari iletişim hizmetini yerine getirdik. Sektörün ticari dinamizm kazanmasında ve ülke çapında katma değer yaratılmasında önemli rol oynadık

AVDOĞA FUAR GAZETESİ

İstanbul’da gerçekleşen, Prohunt Fuarı’nda, dünyanın büyük fuarlarında olduğu gibi, (Almanya’da 45 yıldır gerçekleşen IWA Outdoor Classics Fuarı’nda ve Amerika’da yapılan SHOT Show Fuarı’nda olduğu gibi) Özel “FUAR GAZETESİ” yayınlayarak sektörümüzdeki gelişmeleri, teknolojik yenilikleri, firmaları, markaları ve ürünleri tanıttık.

Avdoğa Dergisi FUAR GAZETESİ, Türkiye av – silah sektörünün uluslararası alandaki prestiji açısından son derece önemli olan, sektörü müşterileriyle aynı çatı altında buluşturan Uluslararası İstanbul Prohunt Fuarı’nda 20 bin adet basılarak, tüm ziyaretçilere ve katılımcılara ücretsiz dağıtılmıştır.

 

IWA OUTDOORCLASSİCS FUARINDA, TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETTİK

 

IWA OutdoorClassics fuarında ‘’Hunt In Turkey’’ adı altında “IWA 2018 Hunting – Magazine Special Edition” özel İngilizce Avdoğa Dergisi yayınladık.

Fuar yönetimi ile yaptığımız resmi anlaşma sonucu, Dünya basın standında (International Trade Press Stand) sergileyerek ücretsiz dağıtımı yapıldı.

GAME FAIR

TURKEY- POLATLI “AVDOĞA FESTİVALİ”

5 yıldır Türkiye’nin en büyük avcı buluşmasını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

“GAME FAIR 2018 TURKEY- POLATLI” ULUSAL 5. AVDOĞA FESTİVALİ 29-30 HAZİRAN -1 TEMMUZ 2018 tarihleri arasında Polatlı poligon arazisinde yapıldı.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAKİ; AVCILAR, ATICILAR VE AV DOĞASEVERLER İLE AV SEKTÖRÜ 5’İNCİ KEZ BULUŞTU

Bu yıl, ülkemizin dört bir yanından doğasever avcılarımız, atıcılarımızın ve meraklıların katılarak zenginleştirdiği festivalde; otuza yakın etkinlik yapılmaktadır. Fuar anlayışıyla yaptığımız stantlara yaklaşık 60 firma katıldı. Birbirinden güzel ürünlerini avcılarla buluşturmak için kendilerine ayrılan özel stantlarda sergilediler. Ülkemizin dört bir yanından gelen misafirlerimiz cuma günü akşamından tüm konaklama çadırlarını doldurdu. Akşam mangallar yakıldı, sohbetler edildi. Cumartesi sabah festival saat 10.00 da resmen başladı. Avcılık ve Atıcılık Federasyonu’nun görevlendirdiği hakemler, özel olarak hazırladığımız poligonlarda görev yaptılar. Cumartesi akşamına kadar yarışmalar ve etkinlikler büyük bir hızla devam etti. Akşam festival alanının ortasında geleneksel dostluk ateşi yakıldı. Katılımcılar kamp alanında kurduğumuz çadırların önünde küçük ateşlerini yakıp, türkü, şarkı, sohbet ağırlığında sabahın ilk ışıklarına kadar eğlendi. Pazar günü üniversite sınavı olmasına rağmen katılım rekor seviyesine ulaştı. Misafirlerimiz bir yandan yarışırken, bir yandan da stantları tek tek gezerek ürünler hakkında bilgi aldı. Firmaların sergilediği tüfeklerle test atışı yaptılar. Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Sayın Ufuk Arman ile milli gururumuz Oğuzhan Tüzün ve Nihan Gürer Game Fair Avdoğa Festivali’ni onurlandırdılar. Polatlı Avcılık, Atıcılık, Okçuluk Derneği’yle birlikte 65 yaş üzeri avcı büyüklerimize şükran plaketi töreni yaptık. 35 Polatlılı avcı büyüğümüz festival alanına aileleriyle gelerek, bizzat törene katılmışlardır. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.

Bu festivalin ana teması “Ülkemizde doğa bilincinin oluşturulmasıdır”. Av yaban hayatı konusunda ülkemizin en büyük, en kapsamlı festivalidir. Büyük özveriyle gerçekleştirdiğimiz organizasyonumuzda sektörümüzle avcılarımızı buluşturmaktan mutluyuz.

OLTACI – AVDOĞA DERGİSİ OLTA BALIKÇILARI ŞENLİĞİ

Oltacı – Avdoğa Dergisi olarak, “Olta Balıkçıları Şenliği”nin bu yıl 17’ncısını düzenledik.

Oltacı-Avdoğa Dergisi olarak; sportif amaçlı amatör olta balıkçılığını kamuoyuna tanıtmak, amatörlük ruhunu geliştirmek, çevreye ve yaban hayatına karşı sorumlu bir şekilde yürürlükteki kanun tüzük ve yönetmeliklere uyulmasını sağlamak, yarışma heyecanı ile amatör olta balıkçılarını bir araya getirerek, onları kaynaştırmak, yarışma kültürü, paylaşım ve yardımlaşma anlayışını geliştirmek amacıyla düzenlenen Geleneksel “Oltacı – Avdoğa Dergisi 17. Olta Balıkçıları Şenliği” bu yıl Kırıkkale iline bağlı, Karaahmetli ilçesi, Karaahmetli Tabiat Parkı’nda yapılldı.

Şenlik kapsamında Turna Balığı Tutma Yarışması düzenleyip dereceye girenlere ödüller verilmiştir.

DÖRTRENK Yayın Tanıtım Matbacılık Ltd. Şti.

G.M.K.Bulvarı 98/2 Maltepe / ANKARA

Tel: 0.312 230 41 82

Tevfik ÜÇBAŞ: (0532) 367 56 54

Tevfik ÜÇBAŞ: (0545) 341 40 82

e-mail: avdogaoltacidergisi@gmail.com

 

https://www.facebook.com/kamil3bas

Türk ve Dünya Av Sektörünün

Başvuru Kaynağı

E-AVCILIK-BALIKÇILIK

SEKTÖRÜ KATALOĞU

Güncelliyoruz

E- AV SEKTÖRÜ KATALOĞU

 

AVDOĞA DERGİSİ 30 YILDIR YAYINDA
0
OLTACI DERGİSİ 10 YILDIR YAYINDA
0
BALIK TUTMA YARIŞMASI 19.YIL
0
GAME FAİR AVDOĞA FESTİVALİ 7.YIL
0

Çevrimiçi Topluluğumuza Katılın


Pazarlamanızı büyütün ve çevrimiçi işinizle mutlu olun